Baner - Fundusz Osiedlowy, konsultacje

Zarząd Osiedla zaprasza na konsultacje Funduszu Osiedlowego. Propozycje mieszkanek i mieszkańców zbieramy od 1 kwietnia do 3 maja 2022, natomiast do 1 czerwca czekamy na Państwa opinie na temat zgłoszonych projektów.

Ruszamy z drugą edycją Funduszu Osiedlowego na Osiedlu Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Na realizację naszych osiedlowych projektów mamy przeznaczone 1 455 538 złotych!

Zachęcamy do rozglądania się po naszym Osiedlu i zastanowieniu się jakich inwestycji potrzebuje Państwa ulica, podwórko czy skwer. Od dnia 01.04.22 do 03.05.22 czekamy na Państwa zgłoszenia, które można dostarczyć:

  • do skrzynki na bramie do siedziby Rady Osiedla (ul. Rękodzielnicza 1, przy wejściu do ul. Murarskiej)
  • w formie elektronicznej na adres: pilczyce@osiedla.wroclaw.pl
  • osobiście, np. podczas dyżuru do siedziby RO

10 maja zapraszamy na spotkanie konsultacyjne do ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej w godzinach 17.00 – 20.00.

Do 1 czerwca czekamy na Państwa opinie dotyczące zgłoszonych projektów. W każdym z przypadków, prosimy o uzasadnienie inwestycji w wybranym miejscu.

Raport z konsultacji zostanie opublikowany w ciągu dwóch tygodni, tj. do 15 czerwca na stronie Rady Osiedla oraz na tablicy ogłoszeń przed siedzibą Rady Osiedla.

Przypominamy, że Fundusz Osiedlowy to projekt partycypacyjny, w którym mieszkańcy zgłaszają potrzeby i pomysły na inwestycje osiedlowe w ramach konsultacji organizowanych przez Radę Osiedla. Następnie Rada Osiedla zgłasza listę projektów (zgodnie z przyznanym budżetem), który jest przygotowany do realizacji przez magistrat.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: Mieszkańcy sami zdecydują, jak Wrocław wyda ponad 101 mln zł 

Prosimy pamiętać, że projekty zgłaszane do Funduszu Osiedlowego muszą być realizowane na działkach gminnych. Do kogo należy dany teren można sprawdzić na mapie pod adresem: www.geoportal.wroclaw.pl

Szczegółowe zasady realizacji inwestycji osiedlowych w latach 2022-2023 w ramach II edycji tzw. Funduszu Osiedlowego znajdą Państwo tutaj: Zasady Funduszu Osiedlowego 2022-2023