Wigilia dla samotnych 2017

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

-Cyprian Kamil Norwid

Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. pamiętając o tych, których los skazał na samotność zorganizowała w dniu 17 grudnia 2017 r spotkanie wigilijne dla osób samotnych z osiedla Pilczyce, Kozanów i Popowice. W tym roku odbyła się 23 edycja tych spotkań. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością dostojni goście: wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl, europoseł Jarosław Obremski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia Jacek Sutryk, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Seniorów Pani Maria Zawartko, księża parafii znajdujących się na terenie naszej jednostki, dyrektorzy szkół osiedlowych i radni rady miejskiej i osiedla.

Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy widowiskiem artystycznym w wykonaniu członków zespołów artystycznych działających w osiedlowym Ośrodku Działań Społeczno-kulturalnych ,,PIAST”. W ocenie uczestników była to prawdziwa uczta dla ducha. Były wzajemne życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem – tym biblijnym chlebem wypełnionym najtkliwszymi uczuciami, modlitwa i błogosławienie potraw przez księdza seniora prałata Józefa Mielczarka i konsumowanie. Tak naprawdę całe wydarzenie, które ma wymiar społeczny rozpoczęło się kilka dni wcześniej. Wieczerzę wigilijną przygotowali ludzie z powierzonych artykułów pod okiem wykwalifikowanych kucharek, dzieci z sekcji plastycznej przygotowały okolicznościowe stroiki i elementy dekoracyjne, obiekt był świątecznie przystrojony wewnątrz i na zewnątrz, imprezę obsługiwali uczniowie z VI LO. Atmosfera rodzinna, wspólne kolędowanie a na koniec uczestnicy otrzymali paczki świąteczne składające się w większości z artykułów żywnościowych i powszechnego użytku ufundowane przez Miasto Wrocław i lokalnych przedsiębiorców. Wydarzenie wigilijne jest gestem ludzi dobrej woli dla drugiego człowieka, którego los w tym okresie świątecznym skazał na samotność i niedostatek. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób. Wszystkim, którzy w najmniejszy sposób zaangażowali się w organizację tego integracyjnego spotkania Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice płn. w imieniu uczestników serdecznie dziękuje.

Wszystkim mieszkańcom osiedla życzymy pomyślności i zdrowia w 2018 roku słowami pastorałki finałowej programu świątecznego:

„Byście Państwo długo żyli, zdrowi i szczęśliwi byli na ten nowy rok”
Przewodniczący Rady Osiedla
Henryk Macała

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wigilii dla samotnych