20 czerwca w ramach projektu MOSTY realizowanego przez Wrocław 2016 Europejską Stolicę Kultury, na kładce Pilczyckiej przy Stadionie Wrocław odbędzie się wydarzenie WrocMost Atelier.

Wydarzenie związane z promowaniem inicjatywy upcyckingu i rzeźbiarstwa będzie miało charakter artystyczno – kulturalny. Most 20 czerwca 2015 roku zostanie przekształcony w interaktywną pracownię artystyczną, gdzie powstaną dwie rzeźby plenerowe – repliki mostu, na którym odbywać się będzie wydarzenie z papieru, gliny i żywicy oraz Stadionu Wrocław z puszek aluminiowych . Podczas WrocMost Atelier prowadzone będą warsztaty rękodzielnicze i z upcyclingu, w trakcie których zostanie zaprezentowane jak prostymi metodami przekształcić odpady w ekobiżuterię oraz ekodekoracje. Wraz z uczestnikami projektu tworzone będą również ekoobrazy z odpadów i nakrętek oraz wielkie ekologo Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Natomiast wejście/zejście z mostu zamieni się w przestrzeń wystawienniczą (wystawa „pod mostem Pilczyckim”) dla artystów, producentów czy amatorów zajmujących się szeroko pojętym ekodesignem. Ponadto przestrzeń wydarzenia przenikać będą dźwięki muzyków ulicznych.

Warto podkreślić, że podczas WrocMost Atelier odbędą się również warsztaty z tańca (poprowadzą je instruktorzy ze szkoły tańca FlashDance z Wrocławia) a także przeprowadzony zostanie konkurs „Eko – wieża na czas” oraz rozegrany będzie „mecz artystyczny”. Projekt zakończy się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników wydarzenia.

20 czerwca będzie wyjątkowym dniem, podczas którego oddane w ręce młodych Dolnoślązaków mosty i kładki, zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. Program „MOSTY” to 26 opowieści na mostach otwartych na Twoją historię!

Przy okazji wydarzenia, które potrwa od 11.00 do 18.00 będzie można również skorzystać ze strefy grillowania i piknikowania, znajdującej się przy Stadionie.

plakat Wroc Most Atelier

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WROCMOST ATELIER ZNAJDZIESZ TU

https://www.facebook.com/pages/Fundacja-Ekopotencja%C5%82-Przestrze%C5%84-Mo%C5%BCliwo%C5%9Bci/819358598083245?fref=nf

https://twitter.com/EKOpotencjal_PM

https://instagram.com/fundacjaekopotencjal/

https://fundacjaekopotencjalpm.wordpress.com/