Wraki na osiedlach

Komisji ds. bezpieczeństwa, infrastruktury i ochrony środowiska, zajęła się sprawą porzuconych pojazdów znajdujących się na Pilczycach i Kozanowie. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej i omówieniu problemu podczas posiedzenia w/w komisji ustalono, że na osiedlach znajdują się trzy porzucone pojazdy.

Pierwszy samochód to Fiat Uno, który stoi przy przystanku tramwajowym obok skrzyżowania ulic Pilczyckiej i Górniczej. Wybito w nim dwie szyby, w środku jest mnóstwo ciuchów, koc i jakieś reklamówki. W tym samochodzie nocują bezdomni.

Drugi samochód, to dostawczy Mercedes, który znajduje się przy ulicy Górniczej, na wysokości ulicy Rękodzielniczej obok sklepu „Żabka”. Jest cały pomalowany – łącznie z szybami nie stoi na parkingu tylko na trawniku.

Trzeci i ostatni samochód, a właściwie wrak to Skoda Octavia, która stoi na parkingu przy przystanku tramwajowym na ulicy Modrej. Nie posiada tablic rejestracyjnych, ma wybite okna i wygląda jak po poważnym wypadku drogowym.

Wrak - Pilczycka Wrak - Górnicza Wrak - Modra

Pismo ws. WrakówW związku z zaistniałą sytuacją Komisja ds. bezpieczeństwa, infrastruktury i ochrony środowiska, zaprosiła na dyżur Rady Osiedla w dniu 19 lutego 2018 funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którym przedstawiono prośbą o spowodowanie usunięcia „wraków” samochodów z osiedli Pilczyce i Kozanów. Jednocześnie wystosowano oficjalne pismo w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że problem porzuconych pojazdów na naszych osiedlach zostanie rozwiązany. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie Radzie Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. wraków, które zauważą Państwo w sowim sąsiedztwie.