W dniu 9 września 2022 planujemy wyjazd dla Seniorów do Kluczewa w gminie Przemęt do gospodarstwa agroturystycznego „Stara Chata u Kowola”. Wyjazd z Wrocławia ok. godz. 8:00, pobyt w Kluczewie od 10:00 do 18:00. Obiad w Kluczewie na godz. 14:00. Powrót do Wrocławia ok. godz. 20:00. Wyjazd finansowany jest w ramach Senioralnego Funduszu Wyjazdowego 2022.

Gospodarstwo „Stara Chata u Kowola” jest miejscem niezwykłe, gdzie z dala od miejskiego zgiełku można spędzić wspaniały czas obcując z naturą i ze zwierzętami, a przy tym dowiadując się niezwykle cennych rzeczy na temat życia na wsi. W programie wyjazdu mamy m.in. zwiedzanie 100-letniej chaty urządzonej w staropolskim stylu, poznawanie gwary wielkopolskiej, pokaz przędzenia wełny, wyrabiania masła oraz sera, a także kucie „podkowy szczęścia” w starej kuźni, tajniki hodowli i pielęgnacji zwierząt w gospodarstwie wiejskim, karmienie i dojenie zwierząt, przejazd bryczką oraz traktorem, wycieczka na wieżę widokową, ognisko, tańce przy kapeli regionalnej, gimnastykę na trawie.

Będzie to drugi wyjazd integrujący seniorów z Pilczyc, Kozanowa i Popowic, oraz pierwsze takie wydarzenie po pandemii COVID-19. Zależy nam na wymianie kontaktów, sąsiedzkich doświadczeń, powstaniu nowych znajomości i długookresowej współpracy pomiędzy seniorami – taki wyjazd jest do tego niezbędny.

Jak się zapisać?

Na wycieczkę zapraszamy Seniorów, czyli osoby powyżej 60 roku życia zamieszkałe na Pilczycach, Kozanowie i Popowicach. Zapisy prowadzimy do 25 sierpnia 2022. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy telefonicznie 502 286 773. Warunkiem zapisania się jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz akceptacja regulaminu. Dokumenty można wypełnić lub dostarczyć 16 oraz 23 sierpnia na dyżur Rady Osiedla przy ul. Rękodzielniczaj 1 (wejście furtką od ulicy Murarskiej) w godzinach 17.00 – 19.00.

Zapisy i więcej szczegółów: Konrad Postawa – 502 286 773