Zamek Książ - Wałbrzych

Rada Osiedla reprezentowana przez Emilię Chmurę i Konrada Postawę złożyła w połowie marca wniosek o finansowanie wyjazdu do Zamku Książ w Wałbrzychu w ramach Senioralnego Funduszu Wyjazdowego. Miło nam poinformować, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i już teraz możemy zaprosić mieszkańców Osiedli Pilczyce, Kozanów i Popowice na wspólny wyjazd, który odbędzie się 16 maja 2019 (czwartek).

Jaki mamy plan na wyjazd?

Spotykamy się 16 maja 2019 o godzinie 08:30 pod Ośrodkiem Działań Społeczno–Kulturalnych Piast” przy ulicy Rękodzielniczej 1. Po sprawdzeniu obecności udajemy się do autokaru i około godziny 09:00 wyjeżdżamy z Wrocławia i kierujemy się w stronę Wałbrzycha.

W Zamku Książ planujemy być około godziny 10:30. O godzinie 11:00 rozpoczynamy zwiedzanie zamku, które obejmuje sale reprezentacyjne, komnaty i ekspozycje zamkowe – trasa „Od Piastów do II Wojny Światowej„. W ramach tej trasy zobaczymy także ogrody i tarasy. Następnie już podzieleni na dwie grupy udamy się do nowo otwartej trasy podziemnej. Zwiedzanie zamku kończymy około godziny 14:00.

Po zwiedzaniu udajemy się do w Restauracji Książęcej, gdzie od godziny 14:30 mamy zarezerwowaną salę. Każdy uczestnik wycieczki będzie tam mógł zjeść dwudaniowy obiad w miłej i sympatycznej atmosferze. Po posiłku będzie czas na samodzielne zwiedzanie ogrodów do godziny 16:00.

Po opuszczeniu zamku udamy się autokarem do Palmiarni Zamkowej, w której będziemy mogli podziwiać wiele gatunków egzotycznych roślin. Sam budynek palmiarni powstał w XVI w. a budowa „ogrodu zimowego” jest datowana na lata 1911-1913. Jest to zatem jedna z najstarszych palmiarni w Polsce.

Około godziny 17:30 zakończymy zwiedzanie i wyruszymy w podróż w kierunku Wrocławia. Powrót planujemy na godzinę 19:00.

Co dalej?

Po wycieczce zapraszamy wszystkich mieszkańców na prelekcję powiązaną z pokazem zdjęć i filmików stworzonych podczas wyjazdu. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Działań Społeczno–Kulturalnych Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 w ramach Kawiarenki Seniora tydzień po wycieczce, tj. 22 maja 2019r. Chcielibyśmy zachęcić Seniorów do aktywnego uczestnictwa w kolejnych wyjazdach, do regularnych spotkań, integracji sąsiedzkiej i aktywności społecznej. Wierzymy, że taki wyjazd będzie dobrym początkiem do podjęcia inicjatywy i działań przez mieszkańców na naszym osiedlu.